Биомедицина ғылымдары саласындағы докторантура

Назарбаев Университеті Медицина мектебінің биомедицина ғылымдары саласындағы докторантура бағдарламасы студенттің білімі мен біліктілігіне, сондай-ақ докторлық диссертация жобасына байланысты халықаралық стандарттарға сәйкес негізгі пәндерді және таңдау бойынша әртүрлі курстарды зерделеуден тұратын күндізгі оқу түрінің төрт жылдық зерттеу бағдарламасы болып табылады. Бұл бағдарлама өмір туралы әр түрлі магистрлік бағдарламалар түлектеріне, сондай-ақ зерттеу жұмысы тәжірибесі бар дипломды дәрігерлерге арналған. Оқу нәтижесінде магистрлік бағдарламалар түлектері биомедициналық ғылымдар саласында халықаралық танылған ғылым докторы дәрежесін алуға мүмкіндіктері бар. Медицина мектебінде осы бағдарлама бойынша білім алуға бірегей жағдай жасалған, өйткені оның заманауи зертханалық жабдықтары, сондай-ақ Нұр-Сұлтан қаласындағы ауруханалар мен клиникалармен, атап айтқанда, ғылыми зерттеу орталықтар кластерінде, University Medical Center және Назарбаев Университеті Медицина мектебінде тығыз байланыстары бар. Бұл бағдарлама іргелі ғылым мен медицина арасындағы алшақтықты жоюға бағытталған.

Назарбаев Университетінде докторантура бағдарламасын аяқтаған студенттер, биомедицина ғылымдары саласында академиялық немесе өнеркәсіптік ортада ғылыми зерттеулерді дербес жүргізуге оқытылады. Осы  саланың ғалымдары биомедициналық зерттеулер саласында өз білімдерін:

• жаңа білім мен жетістіктерді жасай отырып, алдыңғы қатарлы зерттеулер жүргізудің әр түрлі ауруларының проблемаларын шешу бойынша ғалымдардың пәнаралық тобындағы жұмыстар;
  • ашылулар мен өнертабыстарды іргелі деңгейден өнеркәсіптік жағдайларда қолдану деңгейіне түрлендіру;
  • ғылыми жобаларды (отандық және халықаралық) басқару;
  • отандық және халықаралық университеттерде сабақ беру;
  • мемлекеттік басқару органдарындағы жұмыстар, денсаулық пен сырқат аурулардың дамуына байланысты ғылыми мәселелер бойынша саясаткерлерге кеңес беруде қолдана алады